Το 9ο Γυμνάσιο Νίκαιας την περσινή σχολική χρονιά ξεκίνησε την υλοποίηση προγράμματος Erasmus+2021-27, «Βραχυπρόθεσμο σχέδιο Μαθησιακής Κινητικότητας ΚΑ1, Τομέας Σχολικής Εκπαίδευσης» με τίτλο "ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑΜΟΝΤΕΛΑ"

Την Τετάρτη 7/12/2022 πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση - διάχυση των αποτελεσμάτων του προγράμματος Erasmus+  στην τοπική και ευρύτερη κοινωνία και υπήρξε αρκετό ενδιαφέρον από συναδέλφους άλλων σχολείων για να εμπλακούν σε προγράμματα παρόμοιου τύπου.

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Συγκεντρωθήκαμε σήμερα εδώ για να παρακολουθήσουμε και ενημερωθούμε για την εξέλιξη του προγράμματος Εrasmus+ το οποίο έχουν αναλάβει, προετοιμάσει και σήμερα παρουσιάζουν μέρος του προγράμματος, οι συνάδελφοι κ. Κορωνάκη και κ. Κορφιός.

1ο Μέρος

«Το 9ο Γυμνάσιο γίνεται… Ευρωπαϊκό Σχολείο»

Με μεγάλη χαρά σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας πλέον, από το Μάιο του 2021, ανήκει στη μεγάλη οικογένεια των ευρωπαϊκών σχολείων  και είναι το Πρώτο Εγγεγραμμένο, Διαπιστευμένο Ευρωπαϊκό Σχολείο του Δήμου Νίκαιας -Αγ. Ιωάννη Ρέντη.

Κύλιση στην Αρχή