«Τέμπη 28-2-2023»
Θυμόμαστε … Δεν ξεχνάμε…
Σχηματίζοντας με τις τσάντες τους, την ημερομηνία που συνέβη το τραγικό δυστύχημα, οι μαθητές μας τίμησαν τους 57 συνανθρώπους μας που έχασαν άδικα τη ζωή τους στα Τέμπη.

Την Τετάρτη 28/2 και ώρα 11:30- 12:30 πραγματοποιήθηκε διαδικτυακή ομιλία με θέμα "Σεισμός και Μέτρα Προστασίας" από υπεύθυνο του ΟΑΣΠ.

Στα πλαίσια της δράσης που έχει ξεκινήσει στο σχολείο μας με θέμα «Αθλητισμός και οπαδική βία» προσκαλέσαμε τον συμπολίτη μας, ταλαντούχο διεθνή παίκτη και προπονητή καλαθοσφαίρισης, κο Παναγιώτη Γιαννάκη, ο οποίος μίλησε στα παιδιά για τα πρώτα του βήματα στο χώρο του μπάσκετ και τις αρχές που ακολούθησε τόσο στην προσωπική όσο και την αθλητική του ζωή, προασπίζοντας πάντοτε το αθλητικό ιδεώδες και δίνοντας μάχη ενάντια στα φαινόμενα που τα υποβιβάζουν και κυριότερο αυτό της οπαδικής βίας.

Σήμερα πραγματοποιήθηκαν, οι εκλογές για την ανάδειξη του Δεκαπενταμελούς Μαθητικού Συμβουλίου, για το σχολικό έτος 2023-2024, ενώ είχαν προηγηθεί οι εκλογές των 5μελών Συμβουλίων.

Οι μαθητές  με την ολοκλήρωση της σχολικής χρονιάς, παρουσίασαν τις δράσεις, τις δημιουργίες, τις εργασίες τους στην σχολική κοινότητα, στο πλαίσιο τριών προγραμμάτων που υλοποιήθηκαν στο σχολείο μας.

Κύλιση στην Αρχή