Το σχολείο μας, το οποίο συμμετείχε στον Πανελλήνιο  διαγωνισμό Φωτογραφίας που διοργάνωσε ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός με θέμα «Κλιματική κρίση : Μία επικίνδυνη πραγματικότητα »  κατέκτησε την 1η θέση, με φωτογραφία του μαθητή μας Αποστόλου Άγγελου, μαθητή του Γ1.
Η βράβευση του σχολείου θα γίνει το Σάββατο 24 Ιουνίου 2023, στο χώρο του Πολεμικού Μουσείου της Αθήνας, στις 19.30.
Θερμά συγχαρητήρια στον κ. Κορφιό, συντονιστή της ομάδας φωτογραφίας του σχολείου μας «κλικ», και στο μαθητή μας για την επιτυχημένη «ματιά» στο θέμα. Εύχομαι να θαυμάσουμε και άλλες παρόμοιες επιτυχίες!!

Βάζου Βίκυ

Από

Τα αναπτύγματα που δημιουργήθηκαν από τους μαθητές του σχολείου μας με την καθοδήγηση της κ.Σταυροπούλου στα πλαίσια προγράμματος για τα "Πλατωνικά Στερεά " , κοσμούν σήμερα τη βιβλιοθήκη της σχολής θετικών επιστημών του τμήματος Μαθηματικών του ΕΚΠΑ.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους καθηγητές τους.

Οι μαθητές της Β΄ τάξης  Αυγέρης Δημήτρης, Γεωργιάδης Αλέξανδρος,  Λεπέσης Σπύρος  και Μακρή Ναταλία πήραν μέρος και διακρίθηκαν επιτυχώς στον διαγωνισμό της μαθηματικής Εταιρείας "Θαλής"

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας καθώς και στους καθηγητές τους κ. Κυρίκο και κ. Παπασίνου .

Ο μαθητής Λέπεσης Σπύρος του Β΄4 κατέκτησε την 3η θέση στο διαγωνισμό «Θαλής» που διοργάνωσε η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία .Η βράβευση πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 19/3  στο ΕΚΠ.

Συγχαρητήρια στο μαθητή μας και στον καθηγητή του κ.Κυρίκο.

Στις 26 Νοεμβρίου το σχολείο μας πήρε μέρος στο τουρνουά basket 3on3, το οποίο διοργάνωσαν ο Σύλλογος των παλαίμαχων παικτών του Ιωνικού Νικαίας κι έγινε στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ της Νίκαιας. Η ομάδα του σχολείου μας έπαιξε στον τελικό και κατετάγη 2η μεταξύ όλων των Γυμνασίων της Νίκαιας και Αγ.Ι. Ρέντη.

Ο Στέλιος ήταν ο νικητής στο διαγωνισμό ελεύθερων βολών!!!

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας, στον Αντρέα, τον Στέλιο, τον Ιορδάνη και τον Πάρη οι οποίοι έπαιξαν με ήθος, ομαδικό πνεύμα και χωρίς ίχνος έπαρσης!!!

Συγχαρητήρια και στην καθηγήτριά τους κα Βάζου!!!

Μπράβο σας!!!!

Κύλιση στην Αρχή