Σήμερα στα πλαίσια της Πανελλήνιας ημέρας Φιλοζωίας, το σχολείο μας έκανε περίπατο και εκπαιδευτική επίσκεψη στο 2ο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Άνω Νεάπολης - Καραμπίνη (ΔΑΚΑΝ). Τα παιδιά μας επισκέφτηκαν το Καταφύγιο Αδέσποτων Ζώων «Φοβισμένα αδεσποτάκια Νεάπολης» , πρόσφεραν χρηματικό ποσό και ζωοτροφές για τις ανάγκες των ζώων, ευαισθητοποιήθηκαν και κατάλαβαν την ανάγκη υιοθεσίας των αδέσποτων.

Συμμετοχή του σχολείου μας στο μεγαλύτερο πρόγραμμα επιβράβευσης της ανακύκλωσης στην Ευρώπη ΤΗΕ GREEN CITY.
 Στόχος του προγράμματος είναι η εκπαίδευση, η ευαισθητοποίηση και η επιβράβευση σε θέματα ανακύκλωσης και κυκλικής οικονομίας και παράλληλα η ενίσχυση των δεικτών προστασίας του περιβάλλοντος.

Το σχολείο μας με τη συμμετοχή του στο πρόγραμμα «Αστέρι της ευχής» βοήθησε ώστε  να εκπληρωθεί η ευχή ενός παιδιού που πάσχει από σοβαρή ασθένεια.

Να ευχαριστήσουμε θερμά τον κ. Αλμπέρτο Τιρέλλα  για τη δημιουργία των δύο υπέροχων γκράφιτι που κοσμούν πλέον την πρόσοψη του σχολείου μας.

Κύλιση στην Αρχή