Agogh ygeias07Την Τρίτη 5/5 έγiνε παρουσίαση  των προγραμμάτων  «Α΄Βοήθειες» και «Η κυκλοφοριακή αγωγή στη ζωή μας» στην υπεύθυνη αγωγής υγείας  κ. Γιαννίρη, στην Πινακοθήκη Πειραιά.

0002Η ομάδας της Κυκλοφοριακής Αγωγής  δημιούργησε ένα έντυπο που τα μέλη της ομάδας το μοίρασαν στις οδούς Βουρνόβα και Μουσσών  την Πέμπτη 18/12/2014 από τις 2.05-4.00 μ.μ.

Μια βόλτα στο τετράγωνο του σχολείου μας

Η κυκλοφοριακή αγωγή στη ζωή μας (εργασία)

Κυκλοφοριακή αγωγή 2013-14

Υπεύθυνες καθηγήτριες Γληνού Αικ. -    Παπασίνου Χρυσούλα

Image1Image2

Η ομάδα αγωγής υγείας του σχολείου μας υποστηρίζει την δράση Εθελοντικής Αιμοδοσίας του Ινστιτούτου Οδικής Ασφάλειας Πάνος Μυλωνάς για τη "χρυσή ώρα" του τροχαίου ατυχήματος. Η Αιμοδοσία θα γίνει την Κυριακή 19 και τη Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2014 από τις 11 το πρωί έως τις 6 το απόγευμα στον Ηλεκτρικό Σταθμό του Πειραιά (Σιδηροδρομικό Μουσείο). Η ομάδα αγωγής υγείας φιλοτέχνησε αφίσες για να υποστηρίξει τη Δράση αυτή.

k.agogh00002Υπεύθυνοι καθηγήτες: κ. Γληνού Αικατερίνη και κ. Χρυσούλα Παπασίνου.

Κύλιση στην Αρχή