"Να μιλήσω για ήρωες "
Γιορτή 25ης Μαρτίου 2024

Στο σχολείο μας στις 27 Οκτωβρίου, παραμονή της επετείου του «ΟΧΙ»  πραγματοποιήθηκε εορταστική εκδήλωση που ήταν αφιερωμένη στην επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940.

Επετειακή εκδήλωση για την 25η Μαρτίου 2023
Αφιερωμένη στην μνήμη των θυμάτων της αμαξοστοιχίας Intercity 62 καθώς και στους γονείς τους.
Συγχαρητήρια στην κα Σταυροπούλου αλλά και στα παιδιά που συμμετείχαν στην υπέροχη αυτή παράσταση.
{gallery}Eortasmoi/2022-23/25h{/gallery}

Για τον εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου 1821, πραγματοποιήθηκε κατάθεση στεφάνου από το σημαιοφόρο και τους παραστάτες συνοδευόμενοι από  την Υποδιευθύντρια του σχολείου μας  κα Χατζηπαυλίδου.

{gallery}Eortasmoi/2022-23/Katathesi_25h{/gallery}

Επέτειος μνήμης  για τη Μάχη της Κοκκινιάς 7 Μάρτη 1944 , στην Πλατεία Δαβάκη-Περιβολάκι.

Κατάθεση λουλουδιών στο μνημείο έγινε από την υποδιευθύντρια κα Τρομαρίδου όπου εκπροσώπησε το σχολείο μας.

Κύλιση στην Αρχή