Με επιτυχία έγιναν σήμερα στον πολυχώρο Μάνος Λοΐζος τα εγκαίνια της έκθεσης έργων των παιδιών του 9ου Γυμνασίου με θέμα Νίκαια το όνομα της πόλης μας.
Με πρωτοβουλία του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του 9ου Γυμνασίου Νίκαιας και την καθοδήγηση της καθηγήτριας των εικαστικών κ.Σταυροπουλου Ματινας έγινε διαγωνισμός ζωγραφικής με αφορμή τα 100 χρόνια από την ονοματοδοσία της πόλης μας, κατά τον οποίο βραβεύτηκαν τα τρία καλύτερα έργα . Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν!!!
Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο Δήμαρχος της πόλης μας κ.Μαραγκάκης.

Την Παρασκευή 11/11 10 μαθητές της Β΄Γυμνασίου με την καθοδήγηση του κο Κυρίκου και της κ. Παπασίνου πήραν μέρος στον 23ο διαγωνισμό μαθηματικών «Ο Θαλής»

Να ευχηθούμε καλά αποτελέσματα στους μαθητές μας.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και στον καθηγητή τους κ. Κορφιό, για την συμμετοχή τους στον πειραματικό διαγωνισμό στη φυσική ,τη χημεία και τη βιολογία.

diagonismos1diagonismos2

Συμμετοχή ομάδας μαθητών του σχολέιου μας στην Εκστρατεία ECOMOBILITY 2018-19

ecomobility1                                     ecomobility2

diagonismos fysikh2Στις 15/5/2018 το σχολείο μας συμμετείχε στον εργαστηριακό διαγωνισμό Φυσικών Επιστημών. Στον διαγωνισμό συμμετείχαν όλα τα Γ/σια της Διεύθυνσης Πειραιά και οι μαθητές διαγωνίσθηκαν εργαστηριακά στην Φυσική, Χημεία και Βιολογία.

Κύλιση στην Αρχή