Στα πλαίσια της δράσης που έχει ξεκινήσει στο σχολείο μας με θέμα «Αθλητισμός και οπαδική βία» προσκαλέσαμε τον συμπολίτη μας, ταλαντούχο διεθνή παίκτη και προπονητή καλαθοσφαίρισης, κο Παναγιώτη Γιαννάκη, ο οποίος μίλησε στα παιδιά για τα πρώτα του βήματα στο χώρο του μπάσκετ και τις αρχές που ακολούθησε τόσο στην προσωπική όσο και την αθλητική του ζωή, προασπίζοντας πάντοτε το αθλητικό ιδεώδες και δίνοντας μάχη ενάντια στα φαινόμενα που τα υποβιβάζουν και κυριότερο αυτό της οπαδικής βίας.

Η χαρά των παιδιών ήταν μεγάλη, μίλησαν μαζί του και τους έδωσε αυτόγραφα σε καθένα ξεχωριστά.

Να ευχαριστήσουμε τον κο Γιαννάκη για την τιμή που μας έκανε, αλλά και  τον αντιδήμαρχο Χατζηπαυλίδη Λευτέρη, τον αντιπρόεδρο σχολικής επιτροπής Αποστόλη Νιάκα, τον πρόεδρο σχολικής επιτροπής Βασίλη Σταυρόπουλο, τον δήμαρχο Νίκαιας Μαραγκάκη Κώστα, τον σύμβουλο παιδαγωγικής ευθύνης κ.Παπαηλιού για τη βοήθεια αλλά και την παρουσία τους.

Ήταν μία μεγάλη μέρα για το σχολείο μας!