Το 15μελές μαθητικό συμβούλιο του σχολείου μας στο πλαίσιο της κοινωνικής αλληλεγγύης και συναισθανόμενοι τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν πολλοί από τους συμπολίτες μας, αποφάσισαν να συγκεντρώσουν τρόφιμα για το κοινωνικό παντοπωλείο του Δήμου μας. Έτσι τρόφιμα μακράς διάρκειας όπως μακαρόνια, ρύζι, όσπρια, αλεύρι, γάλατα, ζάχαρη κ.ά. που συγκεντρώθηκαν το προηγούμενο διάστημα στο σχολείο παραδόθηκαν στις 21/12, ώστε να προσφέρουν την ελάχιστη ανακούφιση στους συμπολίτες μας που τα έχουν ανάγκη.

Πρόκειται για μια ξεχωριστή προσφορά, με πολλά και ιδιαίτερα μηνύματα, που μας κάνει ιδιαίτερα χαρούμενους! Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στο 15μελές και σε όλους τους μαθητές του σχολείου που ανταποκρίθηκαν σε αυτό το κάλεσμα προσφοράς και αλληλεγγύης.

eyxaristhria epistolh