Image00012Για πρώτη φορά στο σχολείο μας διοργανώθηκε χριστουγεννιάτικο παζάρι για φιλανθρωπικό σκοπό. Ένα γεγονός που αντιμετωπίστηκε από όλους με μεγάλο ενθουσιασμό και αγάπη , εφόσον θα καταφέρναμε και εμείς να προσφέρουμε έστω και κάτι ελάχιστο σε άτομα που έχουν ανάγκη.

Από το ποσό που συγκεντρώθηκε χαρίσαμε ένα στεγνωτήριο και μία τηλεόραση στο ίδρυμα "Αγ. Ανδρέας", ένα καλοριφέρ στο ίδρυμα "Ο καλός ποιμήν", ένα μίξερ και ένα βραστήρα στο γηροκομείο "Ο Λυτρωτής", μία σόμπα σε οικογένεια μαθητή της περιοχής μας και τέλος προσφέραμε ένα χρηματικό ποσό για την πραγματοποίηση χειρουργικής επέμβασης μαθητή αλλά και στην εταιρία για τη φροντίδα παιδιών "Μέριμνα".

Την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου αντιπροσωπία καθηγητών και μαθητών του σχολείου μας επισκέφτηκαν το ίδρυμα Αγ. Ανδρέας τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια και τα κάλαντα και πρόσφεραν δώρα στα παιδιά που φιλοξενούνται στο ίδρυμα.

Ευχαριστήρια επιστολή από το ίδρυμα Αγ. Ανδρέας.

Ευχαριστήρια επιστολή από την εταιρία για τη φροντίδα παιδιών " Μέριμνα"