Στο σχολείο μας στις 27 Οκτωβρίου, παραμονή της επετείου του «ΟΧΙ»  πραγματοποιήθηκε εορταστική εκδήλωση που ήταν αφιερωμένη στην επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940.

Η εκδήλωση ξεκίνησε με την ανάγνωση του πρακτικού, την παράδοση της σημαίας και την απονομή των αριστείων και βραβείων στους μαθητές που αρίστευσαν  το προηγούμενο σχολικό έτος, αλλά και ειδικών επαίνων σε μαθητές που διακρίθηκαν για πράξεις αλληλεγγύης και κοινωνικής προσφοράς. Στη συνέχεια οι μαθητές και οι μαθήτριες παρακολούθησαν   μια γιορτή φτιαγμένη με τον τρόπο που διάλεξε κάθε τμήμα με τον υπεύθυνο καθηγητή του, για να τιμήσει το «ΟΧΙ».

Ακολούθησε η κατάθεση στεφάνου από το σημαιοφόρο και τους παραστάτες συνοδευόμενοι από  την Υποδιευθύντρια του σχολείου μας κα Τρομαρίδου Ζ., στην Οσία Ξένη.