Με την ολοκλήρωση της σχολικής χρονιάς πραγματοποιήθηκε αποχαιρετιστήρια εκδήλωση για τους μαθητές της Γ γυμνασίου και παρουσίαση προγραμμάτων που υλοποιήθηκαν στη διάρκεια της σχολικής χρονιάς

Αρχικά έγινε η παρουσίαση του Ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning με τίτλο: “_Endangered animals and environmental identity _” από τους μαθητές του προγράμματος ενώ τους απονεμήθηκε βεβαίωση συμμετοχής.

Στη συνέχεια παρακολούθησαν ένα βίντεο που ετοίμασε ο κος Κωτσιαρίδης με φωτογραφίες από διάφορες εκδηλώσεις κατά τη διάρκεια των  τριών ετών που φοίτησαν στο γυμνάσιο. Η   εκδήλωση ολοκληρώθηκε   με τον αποχαιρετιστήριο λόγο από τη Διευθύντρια κα Βάζου και την απονομή αναμνηστικού που τους πρόσφερε με πολλή αγάπη και συγκίνηση.

Σας ευχόμαστε όλοι οι αναμνήσεις σας από το σχολείο μας να είναι πάντα ζεστές και γεμάτες αγάπη και οι γνώσεις και οι δεξιότητες που πήρατε να γίνουν μια σταθερή βάση για περαιτέρω επιτεύγματα

.. κυνηγήστε το όνειρό σας και δώστε του ζωή!