AmeaΜε αφορμή την 3η Δεκέμβρη, Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία, το σχολείο μας υλοποίησε δράσεις ευαισθητοποίησης και ενημέρωσης των μαθητών σε ζητήματα που αφορούν την αναπηρία.

Οι υπεύθυνες καθηγήτριες για την συγκεκριμένη εκδήλωση κ. Αναγνωστοπούλου και κ. Βάζου δημιουργήσουν ένα πλαίσιο προβληματισμού μέσα στο οποίο όλοι οι μαθητές συνειδητοποίησαν τους περιορισμούς που θέτει το κοινωνικό περιβάλλον στους αναπήρους δυσχεραίνοντας την πλήρη και ισότιμη συμμετοχή τους στην κοινωνία. Αλλά και οι ίδιοι να αποδεχτούν τη διαφορετικότητα ,να αποκτήσουν  κοινωνική συνείδηση και το αίσθημα της συλλογικής ευθύνης.                                                                                                                 Να ευχαριστήσουμε τους μαθητές Πετρίτη Νεφέλη, Βόσσο Νίκο, Νέζη Παύλο και Φανουργάκη Δημήτρη για τη βοήθειά τους.

ΤΟ  ΠΑΘΟΣ  ΓΙΑ  ΤΗ  ΖΩΗ  ΓΙΝΕΤΑΙ  ΔΥΝΑΜΗ?

Η  ΘΕΛΗΣΗ  ΝΑ  ΞΕΠΕΡΝΑΣ  ΤΟΝ  ΕΥΑΤΟ  ΣΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ  ΑΓΩΝΑΣ?

Η  ΑΓΑΠΗ  ΓΙΑ  ΤΟ  ΩΡΑΙΟ  ΓΙΝΕΤΑΙ  ΘΑΥΜΑ?

Πατήστε εδώ για την παρουσίαση