bazaar 2015 001Μεγάλη επιτυχία είχε το Πασχαλιάτικο Παζάρι του σχολείου μας που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο και την Κυριακή 28 και 29 Μαρτίου 2015. Στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματος «Δημιουργώ εκ του Μηδενός» οι μαθητές μας είχαν φτιάξει πολλά όμορφα πράγματα, κοσμήματα, λαμπάδες, καλάθια και πολλά άλλα .

Σημαντικότατη ήταν η βοήθεια από μαμάδες και γιαγιάδες των μαθητών μας, που έφτιαξαν νόστιμα γλυκά, μαρμελάδες, κουλουράκια και ένα σωρό καλά, ακόμη και πλεκτά. Αλλά και οι καθηγήτριες και καθηγητές του σχολείου μας βοήθησαν για την επιτυχία του εγχειρήματος και πρόσφεραν ότι μπορούσε ο καθένας. Πολλά ευχαριστώ πρέπει να πούμε επίσης και σε όλους τους φίλους του σχολείου μας που στάθηκαν δίπλα μας χορηγοί της λαχειοφόρου αγοράς που διοργανώσαμε. Σε αυτό το παζάρι δουλέψαμε όλοι συλλογικά και αυτό μας έδωσε τη μεγαλύτερη χαρά.

Το Σάββατο 28 Μαρτίου 2015 το σχολείο μας επισκέφθηκε η κ. Βάσω Μυλωνά από το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας «Πάνος Μυλωνάς». Μίλησε με τους μαθητές μας , τους δώρισε ημερολόγια του Ινστιτούτου για να πουλήσουν στο παζάρι και αγόρασε πράγματα που έφτιαξαν τα παιδιά λέγοντας κολακευτικά λόγια για την προσπάθειά τους. Με την κ. Βάσω Μυλωνά και με τον Ι.Ο.ΑΣ έχουμε πάντα πολλή καλή συνεργασία στα πλαίσια του προγράμματος Κυκλοφοριακής Αγωγής που υλοποιείται στο σχολείο μας τα τρία τελευταία χρόνια.