ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗ 4ΗΜΕΡΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΣΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ

Σήμερα, Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου 2020 και ώρα 11.00 πμ. Συνεδρίασε στο Γραφείο του Διευθυντή του 9ου Γυμνασίου Νίκαιας, Νικόλαου Γεωργιάδη, επιτροπή για την αξιολόγηση προσφορών για τη μετακίνηση 48 μαθητών της Γ τάξης και 3 συνοδών - καθηγητών στα Τρίκαλα Θεσσαλίας από 3 έως 6 Απριλίου 2020, (οι ημερομηνίες αναχώρησης και επιστροφής μετατέθηκαν κατά 1 ημέρα από την αρχική προκήρυξη λόγω μη διαθεσιμότητας ξενοδοχειακών καταλυμάτων στα Τρίκαλα) στα πλαίσια εγκεκριμένων πολιτιστικών προγραμμάτων (αρθ. 3 παρ. I της Υ.Α 33120/ΓΔ4/28-2-2017). Την επιτροπή αποτελούσαν οι Υποδιευθύντριες του σχολείου Παρασκευή Βάζου και Δέσποινα Κορωνάκη, η Αντιπρόεδρος του Συλλόγου Γονέων Κάγλαντζη Αθηνά, οι μαθήτριες Γιαννακοπούλου Μάρθα και Αντωνιάδου Παναγιώτα ως εκπρόσωποι του15μελους Μαθητικού Συμβουλίου και ο Δ/ντης Νικόλαος Γεωργιάδης. Η επιτροπή αξιολόγησε τις προσφορές των Τουριστικών Γραφείων που κατατέθηκαν κλειστές στο σχολείο μας σύμφωνα με την προκήρυξη της 28/1/2020 και ήταν οι ακόλουθες :

• IQ Travel Holidays:

Gallery Art Hotel 4*, 185 ευρώ ανά μαθητή με ημιδιατροφή (Τρίκαλα)

2) Acadimos Smile :

α) Liknon Hotel 4*, Καλαμπάκα, 109 ευρώ + 8 ευρώ ανά μαθητή για ημιδιατροφή,                                                                                                                                        β) Antoniadis Hotel 4*, Καλαμπάκα, 135 ευρώ + 5 ευρώ ανά μαθητή για ημιδιατροφή                                    γ) Famissi Hotel 4*, Καλαμπάκα, 125 ευρώ + 5 ευρώ ανά μαθητή για ημιδιατροφή.

3) Vlassopoulos Travel:

Gallery Art Hotel 4*, 205 ευρώ ανά μαθητή με ημιαδιατροφή (Τρίκαλα)

4) Zorpidis Travel:

Gallery Art Hotel 4*, 199 ευρώ ανά μαθητή με ημιδιατροφή (Τρίκαλα).

Μετά την αξιολόγηση των παραπάνω προσφορών αποφασίστηκε ομοφώνως να ανατεθεί η μετακίνηση των μαθητών του σχολείου μας στο Τουριστικό Πρακτορείο ?I.Q. Holidays? για τους παρακάτω λόγους :

Α) Πληροί τις προϋποθέσεις της Υ.Α. 33120/ΓΔ4/282-2017

Β) Παρέχει ξενοδοχείο στην πόλη των Τρικάλων σύμφωνα με τη σχετική προκήρυξη

Γ) Παρέχει 2 δωρεάν εισιτήρια

Δ) Παρέχει ένα τριήμερο ταξίδι για λαχειοφόρο αγορά

Ε) Είναι η οικονομικότερη προσφορά σε τιμή.

Ευχαριστούμε όλα τα Τουριστικά Γραφεία για την ανταπόκριση και συμμετοχή τους.