ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ, ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΚΑΙ  ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

184 52, Νίκαια

Τηλέφωνο: 2104953378 ? 2104953379

Fax: 2104953379

e?mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ιστοσελίδα: http://9gym-nikaias.att.sch.gr

ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

Σήμερα, Παρασκευή, 29 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 12:00 π.μ, στο Γραφείο του Διευθυντή του 9ου Γυμνασίου Νικαίας, Νικολάου Γεωργιάδη, συνεδρίασε η Επιτροπή αξιολόγησης προσφορών για τη μετακίνηση περίπου 25 μαθητών-τριών στην Ελβετία-Γαλλία, από 2 έως 5 Μαϊου 2020 στα πλαίσια εκπαιδευτικού προγράμματος, κατόπιν προσκλήσεως από διεθνή οργανισμό .(άρθρο 5, παρ. 2 της Υ.Α με αριθμό 33120/ΓΔ4/28-2-2017 (ΦΕΚ 681, τ. Β?, 6-3-2017).

Την Επιτροπή αποτελούσαν ο διευθυντής Γεωργιάδης Νικόλαος, οι εκπαιδευτικοί Κορφιός Ευάγγελος, Κορωνάκη Δέσποινα και Παπασίνου Χρυσούλα, η Νικολαϊδη Ρένα, ειδική γραμματέας του Δ.Σ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και οι εκπρόσωποι του Δεκαπενταμελούς Μαθητικού Συμβουλίου και των Μαθητικών Συμβουλίων που θα λάβουν μέρος στην εκδρομή Σαββόπουλος Γεώργιος και Γιαννακοπούλου Μάρθα.

Η Επιτροπή αξιολόγησε τις προσφορές των τουριστικών πρακτορείων, οι οποίες κατατέθηκαν κλειστές στο Σχολείο, σύμφωνα με την προκήρυξη της 21/11/ 2019 και ήταν οι ακόλουθες:

• IQ HOLIDAYS, ACE HOTEL ,ANNEMASSE, GENEVE,

3 αστέρων ,ημιδιατροφή, 540 ευρώ ανά μαθητή,(για 25 μαθητές).

• GLOBETROTTER TRAVEL, ACE HOTEL, VILLE-LA-GRAND,ANNEMASSE, GENEVE,

3 αστέρων, 570 ευρώ ανά μαθητή,(για 25 μαθητές).

Μετά το άνοιγμα και την αξιολόγηση των παραπάνω προσφορών αποφασίστηκε ομόφωνα να ανατεθεί η μετακίνηση και διαμονή των μαθητών-τριών του σχολείου μας και των συνοδών καθηγητών στο Τουριστικό Πρακτορείο IQ HOLIDAYS δεδομένου ότι η προσφορά του συγκεκριμένου Πρακτορείου κρίνεται πιο συμφέρουσα από τις υπόλοιπες προσφορές κι ανταποκρίνεται στις προϋποθέσεις που ζητήθηκαν με τη σχετική προκήρυξη- πρόσκληση ενδιαφέροντος.

Ευχαριστούμε τα Πρακτορεία για την ανταπόκριση και συμμετοχή τους.

Για το λόγο αυτό συντάχθηκε η πράξη αυτή και υπογράφεται ως ακολούθως.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ                                                      ΤΑ ΜΕΛΗ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ