Το σχολείο μας, το οποίο συμμετείχε στον Πανελλήνιο  διαγωνισμό Φωτογραφίας που διοργάνωσε ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός με θέμα «Κλιματική κρίση : Μία επικίνδυνη πραγματικότητα »  κατέκτησε την 1η θέση, με φωτογραφία του μαθητή μας Αποστόλου Άγγελου, μαθητή του Γ1.
Η βράβευση του σχολείου θα γίνει το Σάββατο 24 Ιουνίου 2023, στο χώρο του Πολεμικού Μουσείου της Αθήνας, στις 19.30.
Θερμά συγχαρητήρια στον κ. Κορφιό, συντονιστή της ομάδας φωτογραφίας του σχολείου μας «κλικ», και στο μαθητή μας για την επιτυχημένη «ματιά» στο θέμα. Εύχομαι να θαυμάσουμε και άλλες παρόμοιες επιτυχίες!!

Βάζου Βίκυ

Από τη βράβευση του σχολείου μας, το Σάββατο  24 Ιουνίου στο Πολεμικό  Μουσείο της Αθήνας που κερδίσαμε το 1ο βραβείο φωτογραφίας στην κατηγορία  Γυμνασίων.