Την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου προσκαλέσαμε το 3ο Γυμνάσιο Κορυδαλλού- ένα από τα συνεργαζόμενα σχολεία- στο σχολείο μας.

Η συνάντηση είχε σκοπό  τη γνωριμία των μαθητών όλων των σχολείων που συμμετέχουν στο πρόγραμμα, αφού συνδεθήκαμε online με τα σχολεία της Λέσβου και της Ξάνθης αλλά και την υλοποίηση  συνεργατικών δραστηριοτήτων από τους μαθητές μας και τους μαθητές του 3ου Γ/σίου Κορυδαλλού.

Δραστηριότητες:

Παρασκευάσαμε κηραλοιφή.

Οι μαθητές μας χάρισαν κάρτες με ευχές στους φιλοξενούμενους μαθητές, από ένα βαζάκι με κηραλοιφή που παρασκευάσαμε  και ένα χειροποίητο αναμνηστικό με ένα κλαδί ελιάς.

Όλοι οι μαθητές έγραψαν ευχές σ΄ ένα λεύκωμα, το οποίο στη συνέχεια θα αποσταλεί και θα συμπληρωθεί και από τα υπόλοιπα συνεργαζόμενα σχολεία.

Αφού απολαύαμε τα κεράσματα και ανταλλάξαμε ευχές για τα Χριστούγεννα συμφωνήσαμε ότι σύντομα θα ξαναβρεθούμε για νέες δημιουργίες.