bazaar 201914   Για άλλη μια χρονιά το Χριστουγεννιάτικο Bazaar του Σχολείου μας, που πραγματοποιήθηκε στις 13, 14 και15 Δεκεμβρίου και διοργανώθηκε από το σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία. Οι μαθητές, το 15μελές, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, οι γονείς και οι εκπαιδευτικοί συνεργάστηκαν με ευαισθησία, χαρά, δημιουργικότητα και με έντονη διάθεση για προσφορά.

Χριστουγεννιάτικες κατασκευές, πρωτότυπα γούρια, κεριά, εντυπωσιακά στολίδια, χειροποίητες ευχητήριες κάρτες, κοσμήματα, αλλά και γλυκίσματα, καλλυντικά και πολλά άλλα αποτέλεσαν πόλο έλξης για τους επισκέπτες του Χριστουγεννιάτικου Bazaar.

Τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν θα διατεθούν για ανάγκες του σχολείου σε εξοπλισμό, ενώ ένα χρηματικό ποσό θα προσφερθεί σε οικογένεια της περιοχής που έχει ανάγκη.

Ευχαριστίες και συγχαρητήρια σε όλους όσους ανταποκρίθηκαν θετικά στο κάλεσμα αυτό, ώστε ο στόχος να γίνει πραγματικότητα.