Ο Οργανισμός βασίζει τη λειτουργία του σε μεγάλο βαθμό στο πρόγραμμα «Αστέρι της Ευχής» και κατά συνέπεια σε όλους εσάς, που με τη συγκινητική σας συμμετοχή  όλα αυτά τα χρόνια μας δίνετε την ευκαιρία να κάνουμε τη διαφορά. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το πρόγραμμα έχει ξεκινήσει και να σας παροτρύνουμε να πάρετε μέρος, ως μια ξεχωριστή έκκληση αγάπης, για τα παιδιά που το αυτονόητο να πηγαίνουν σχολείο δεν είναι καθημερινότητα.

H δική μας Ευχή είναι να συνεχίσετε να υπάρχετε δίπλα μας, και εμείς με τη σειρά μας να μεταδώσουμε στα παιδιά Ευχής τη μαγεία ενός ονείρου. Είστε μέρος μιας  μεγάλης αλυσίδας αγάπης που προσπαθούμε να δυναμώσει και άλλο!

Με μια δωρεά ?2, οι μαθητές θα πάρουν ένα Αστέρι πάνω στο οποίο μπορούν να γράψουν την Ευχή τους. Με αυτόν τον τρόπο ένα χάρτινο αστεράκι μέσα από την αγάπη και τις Ευχές των παιδιών, γίνεται μαγικό! To πρόγραμμα πραγματοποιείται για 20η συνεχή χρονιά με την άδεια του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων( Αρ. Πρωτοκόλλου : 161844/Δ7).>>

Όπως καθε χρονιά έτσι και φέτος το σχολείο μας συμμετέχει στη διανομή αστεριών τoυ make a wish, με σκοπό να δώσουμε χαρά και τη μαγεία του ονείρου σ' ένα δικό μας παιδί, όπου το έχει πραγματικά ανάγκη.

Περιμένουμε να σταθείτε δίπλα μας ώστε να πραγματοποίησουμε μαζί την επιθυμία του.