Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας θα λειτουργήσει Επιτροπή Διαγνωστικής Εκπαιδευτικής Αξιολόγησης και Υποστήριξης (ΕΔΕΑΥ) που θα απαρτίζεται με κοινωνική λειτουργό και ψυχολόγο. Στα πλαίσια αυτής της επιτροπής θα μπορούν μαθητές/τριες και γονείς να συνεργάζονται με τα μέλη της, κάθε Τρίτη κατά την διάρκεια του σχολικού ωραρίου.

Ο στόχος της ΕΔΕΑΥ είναι η ανάπτυξη ενός σχολείου για όλους τους μαθητές χωρίς διακρίσεις και η υποστήριξη του σχολείου στην αντιμετώπιση και επίλυση των προβλημάτων στην εκπαίδευση.

Ελπίζουμε ο νέος αυτός θεσμός να συμβάλλει θετικά στην ακαδημαϊκή και προσωπική εξέλιξη των μαθητών, στην επικοινωνία μεταξύ του σχολείου και της οικογένειας του μαθητή και στη γενικότερη λειτουργία του σχολείου.

Υπεύθυνη Δήλωση